Apie mus


 

2013 m. kovo mėn. Šakiuose įkurta VŠĮ „Savęs pažinimo studija“. Idėja įkurti šią organizaciją kilo neatsitiktinai. Reikėjo suburti bendraminčius, kurie supranta, kad sveikata, santykiai, karjera, dvasinis tobulėjimas – visos šios ir dar daugiau gyvenimo sričių priklauso nuo kiekvieno iš mūsų ir kiekvieną jų mes patys galime keisti kaip tik norime.

„Savęs pažinimo studijoje“, kuri dabar yra įsikūrusi Šakiuose, Kęstučio g. 9, vyksta jogos užsiėmimai jaunimui ir suaugusiems, paskaitos, sveikatinimo mankštos senjorams ir kitos praktikos, susijusios su žmogaus tobulėjimu. Pastoviai vyksta jogos užsiėmimai, kurių metu pristatoma seniausia asmeninio tobulėjimo sistema, apimanti kūną, protą ir sielą. Sportinė joga, kurią daugiausiai praktikuoja studijos lankytojai, grindžiama hathos jogos pagrindu (kvėpavimo pratimais, fiziniais pratimais, atsipalaidavimu). Šio proceso metu galima ne tik patobulinti kūną, bet ir išmokti taisyklingai kvėpuoti, tapti lankstesniu, pagerinti savo laikyseną, pusiausvyrą bei koordinaciją, nuraminti protą, išmokti labiau pasitikėti savimi, pagerinti nuotaiką, jaustis gerai ne tik užsiėmimų metu, bet ir įvairiose gyvenimo situacijose. Stiprindami kūną, stipriname kūno, sielos ir proto vienybę. Svarbiausias hatha jogos tikslas – paversti kūną tobulu įrankiu, kad žmogus galėtų pažinti save. Kiekviename amžiaus tarpsnyje žmogus gali gyventi kokybišką, pilnavertį, įdomų gyvenimą.

Todėl senjorai taip pat nelieka nuskriausti. Jiems smagu ne tik susitikti, pasišnekučiuoti, pasidalinti gyvenimiška patirtimi, bet ir mokytis pažinti save, nebijoti keistis, bet kokias situacijas išmokti vertinti pozityviai. Užsiėmimų metu senjorai tik dar kartą įsitikina, kad judėjimas, mankšta yra neatskiriama kiekvienos dienos dalis, norint praleisti ją prasmingai.

Į studiją kviečiami garsūs mokytojai, lektoriai ir visos Lietuvos, kad gyventojai, besidomintys sveika gyvensena, turėtų galimybę vietoje susipažinti su įvairiom praktikom.Ypač didelio susidomėjimo sulaukė „Kvėpavimo terapijos centro“ steigėjos, kvėpavimo terapijos, rebefingo specialistės Dalios Beatos Kasmauskaitės kvėpavimo terapijos mokymai. Sunku suvokti, kad kvėpavimas turi tokią nepaprastą galią. Sąmoningas kvėpavimas, tai kvėpavimas energija – tarsi tyras vanduo žmogaus kūnui, kuris plauna, gaivina, švarina, jį atgaivina. Kvėpuojant žmogus pasaulį gali pamatyti naujomis, šviesiomis spalvomis, tarsi atrasti save iš naujo, atsikratyti nuoskaudų, pykčio, pavydo, labiau pasitikėti savimi ir pajusti didžiulę meilę kiekvienai šalia esančiai gyvai būtybei.

Maudynės Gongo garse – dar viena įdomi terapija, su kuria gali susipažinti šakiečiai. Tai sesija, kai skambant gongų muzikai, tarsi maudomasi garsuose. Žmogus gali pasinerti ir ištirpti begalinėje garsų jūroje, taip atrasdamas savo tikrąją prigimtį: nuoširdumą, džiaugsmą, saugumą, atvirumą, ramybę ir meilę.

Studijoje siūlome išbandyti ir juoko terapiją. Visiems žinoma, kad juokas ir gera nuotaika daro stiprų gydantį poveikį žmogui. O juoko terapija dar yra ir greičiausia bei stipriausiai veikianti priemonė, padedanti pašalinti vidines įtampas ir atstatyti harmoniją bei pusiausvyrą. Specialiai parinkti pratimai padeda visam organizmui atsinaujinti, pasveikti ir atjaunėti. Kiekvienas žmogus turi atrasti tai, ko jam reikia, kas kam tinka. Svarbiausa – eiti, ieškoti , bandyti, veikti ir nebijoti suklysti. Daugiau dėmesio skirdami savęs pažinimui, sužinosime savo emocijų prigimtį, ligų, įtampos, nesėkmių priežastis. Taip atsiras galimybė keistis ir kurti aplink save harmoningą aplinką.